Pieńki ogrodowe

Wyznaczone w odpowiedni sposób ścieżki w ogrodzie przyczyniają się do stworzenia w nim wygodnych ciągów komunikacyjnych i rozdzielenia poszczególnych stref w przestrzeni zielonej. Ścieżki ogrodowe pozwalają również uzyskać dynamikę w kompozycji całego ogrodu i szybciej się po nim przemieszczać. Ścieżka ogrodowa kamienna, drewniana, a może wykonana z betonowego drewna? Współczesne technologie pozwalają nam na wykorzystanie różnego rodzaju materiałów do wyznaczenia efektownych i trwałych ścieżek ogrodowych.

Betonowe drewno jako materiał do tworzenia ścieżek ogrodowych, tarasów czy innych przestrzeni na zewnątrz domu i innych budynków jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują tworzyw jednocześnie ładnych i trwałych. Ścieżka ogrodowa wykonana z betonowego drewna będzie do złudzenia przypominać tę wykonaną z naturalnego materiału, ale odznacza się dużo wyższą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne. Betonowe drewno jest bowiem niezwykle naturalną imitacją drewna wykonaną z dużo trwalszego materiału, jakim jest beton. Dokładnie odwzorowuje wszystkie detale pojawiające się w drewnie, jak jego usłojenie, sęki i unikalna struktura. Betonowe drewno dzięki swojej trwałości ma różnorodne zastosowanie: można z niego układać tarasy, ścieżki ogrodowe i przejścia, a także donice ogrodowe.

Drewno ogrodowe - ścieżki ogrodowe z pieńków

Ścieżki w ogrodzie wykonane z betonowego drewna będą naturalne, trwałe i uniwersalne. Ścieżka ogrodowa tego typu nie będzie odkształcać się pod wpływem wilgoci, której przecież nie brakuje w ogrodzie, a ponadto jest dużo odporniejsza na zużycie. Nawet po wielu latach będzie więc prezentować się niezwykle efektownie. Ścieżki ogrodowe wykonane z betonowego drewna nadają ternom zielonym nieco rustykalnego i delikatnego charakteru. Mogą więc być wykorzystywane zarówno w ogrodach utrzymanych w klasycznym, angielskim stylu, jak i coraz popularniejszych ogrodach aranżowanych w tradycyjny, wiejski sposób, nawiązujący do otoczenia wokół nich. Warto także zauważyć, że ścieżki ogrodowe wykonane z betonowego drewna mają naturalnie chropowatą strukturę, co powoduje, że są one antypoślizgowe. Bezpiecznie przejdziemy po nich przez ogród, nawet po intensywnych opadach.

Ścieżki w ogrodzie wykonane z proponowanego przez firmę Betdrew betonowego drewna to gwarancja dbałości o najdrobniejsze szczegóły i detale dostarczonego materiału. Staramy się bowiem jak najdokładniej odwzorować naturalny materiał, z jego kolorystyką, kształtem i strukturą. Elementy ścieżek ogrodowych wykonanych z betonowego drewna mogą więc sprawiać wrażenie nowych i lśniących, ale również zostać wystylizowane na drewno, które ma za sobą setki tysięcy lat. Wszystkie elementy do stworzenia ścieżek ogrodowych czy innych elementów architektury ogrodowej są więc dostosowane w pełni do wymagań naszych Klientów, co gwarantuje im satysfakcję z zamówionego produktu.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i dotychczasowych realizacji oraz składania zamówień na ścieżki ogrodowe bądź inne elementy wykonane z betonowego drewna.

W trosce o jakość naszych produktów posiadamy aktualne badania betonu - Badania Schomburg