Deski betonowe na tarasie

Wielu z nas nie wyobraża sobie braku popołudniowej herbatki na przydomowym tarasie. Deska tarasowa to również miejsce, w którym podczas ciepłych dni można spotkać się z członkami rodziny, przyjmować gości, jak również znaleźć chwilę na zaczerpnięcie świeżego powietrza podczas długich wieczorów. Taras, jako składowa budynku mieszkalnego może też stanowić świetną wizytówkę posesji, nie dziwi więc fakt, że powinien być atrakcyjny wizualnie i świetnie wykończony. Ważne jest także dobre wkomponowanie tarasu w ogród oraz zapewnienie odpowiedniej posadzki na naszym obiekcie... Jak więc urządzić taras?

Podłoga z drewna? Czemu nie?

Pierwsze co przychodzi na myśl jeśli mówimy o przygotowaniu posadzki tarasowej są właśnie drewniane deski na taras. Materiał jest względnie trwały, doskonale prezentuje się wizualnie, a przy tym poszczególne gatunki posiadają różnorodne zabarwienia i odcienie. Warto jednak zauważyć, że materiał ten narażony będzie cały czas na czynniki pogodowe, które mogą w ciągu kilku lat doprowadzić strukturę drewna do znacznie gorszej jakości i zniszczyć deski tarasowe. Dodatkowym problemem mogą być również szkodniki, które mogą zniszczyć i piękny wygląd i odpowiednią wytrzymałość drewna. Już po kilku sezonach przy takim materiale deska tarasowa może nie nadawać się do użycia.

Deska betonowa

Nowym, znacznie bardziej praktycznym rozwiązaniem do przygotowania tarasu wydaje się być deska betonowa. Współczesne technologie oraz odpowiednio dostosowane modele tekstury deski dają gwarancję złudnego przekonania, że mamy do czynienia z naturalnym drewnem. Stosowanie odpornych na działanie czynników zewnętrznych i światła farb dodatkowo utrwala efekt deski na tarasie przez wiele lat. Dużą zaletą takiego materiału jest również odpowiednia trwałość oraz znikomy wpływ czynników zewnętrznych na strukturę betonu. Nie trzeba więc będzie martwić się o to, czy deska na tarasy wytrzyma kolejny zimowy sezon, betonowe drewno na taras z pewnością przez długi czas będzie nadawać się do użytku.

To w końcu drewno? Czy beton?

Obserwator z pewnością może mieć spore problemy z odpowiedzią na takie pytanie, bowiem rzeczywiście bardzo trudno jest odróżnić betonowe deski na taras od standardowej drewnianej deski na tarasie. Nowoczesne techniki pozwalają tworzyć hiperrealistyczne tekstury zwykłej drewnianej deski z bardzo wyraźnie zaznaczonymi słojami czy spękaniami powierzchni. Dodatkowym atutem jaki posiada deska betonowa jest jego świetna kompozycja z zielenią, co pomaga w odpowiednim rozplanowaniu i przygotowaniu swojego ogrodu. Proces tworzenia takiej imitacji materiału z betonu do prostych nie należy. Praktycznie nie zdąża się również, że dana deska tarasowa ma identyczny wygląd jak inna , co dodatkowo nadaje betonowemu drewnu unikalności.

Tylko do tarasu? A może cały ogród?

Ze względu na wytrzymałość oraz świetny wygląd deski tarasowe wykorzystywane jest również do innych prac wykończeniowych. Przykładowo deska na tarasy może stanowić materiał na ścieżki ogrodowe a nawet ozdobne donice ogrodowe. Drewno betonowe daje ogromne możliwości, bowiem można zarówno przygotować tekstury imitujące świeży materiał, jak i starodawne, popękane i odpowiednio uformowane drewno, z których również można przygotować dodatkowe dekoracje ogrodowe. Można więc osiągnąć unikalny wygląd konstrukcji i cieszyć się nią znacznie dłużej niż przy budowie elementów stosując zwykłe deski tarasowe o znacznie mniejszej odporności.

W trosce o jakość naszych produktów posiadamy aktualne badania betonu - Badania Schomburg