Wielu z nas marzy o pięknych drewnianych schodach w swoim domu, ogrodzie lub prowadzących na taras. Jednak często rezygnujemy z tego pomysłu, ponieważ koszt, montaż oraz konserwacja tego rodzaju konstrukcji mogą nieść ze sobą wiele problemów. Jednak na rynku dostępny jest produkt, który wygląda jak naturalne drewno, ale wolny jest od jego wad. Mamy na myśli tutaj betonowe drewno. Przyjrzyjmy się bliżej temu ciekawemu materiałowi i poznany jego liczne zalety.

Betonowe drewno

Materiał ten to nic innego jak betonowe elementy konstrukcyjne wykończone w taki sposób, by ich powierzchnia do złudzenia przypomniała prawdziwe drewno. I nie chodzi tutaj tylko o kolor lub wrażenie z daleka. Każda taka betonowa deska także z bliska wygląda jak drewniana. Ma swoje własne sęki, wyżłobienia, niedoskonałości typowe dla naturalnych materiałów. Także kolor desek z betonu jest bardzo wiernie oddany. Dzięki temu możemy mieć schody wyglądające jak sosnowe, dębowe czy też w stylu innego ulubionego przez nas gatunku drzewa.

Drewniane schody

Drewniane schody, pomimo iż piękne i stylowe mają swoje wady. Łatwo je uszkodzić, musimy dbać o ich cykliczne impregnowanie, a ponadto pod wpływem działania promieni słonecznych często bledną. Dlatego też ciekawą alternatywę stanowią schody z deski betonowej. Są one trwałe, nieczułe na działanie wilgoci i jedyna konserwacja, jakiej wymagają to odkurzenie i umycie, jeżeli się zabrudzą.

Naturalne drewno jest także dość drogie i w przypadku dużej ilości stopni, koszt budowy schodów w domu lub na taras może okazać się wysoki. Natomiast deska betonowa na schody jest stosunkowo tania i z pewnością zakup nawet kilkunastu takich elementów konstrukcyjnych nie nadszarpnie domowego budżetu.

Betonowe drewno powstaje z użyciem zaawansowanych technologii, dzięki czemu jest odporne na wahania temperatury, nie kruszy się i z oczywistych powodów nie jest zagrożone niszczycielką działalnością owadów takich jak termity czy mrówki. Doskonale znosi mrozy, deszcze oraz dzięki nowoczesnym farbom, nigdy nie traci swojego pierwotnego koloru, nawet gdy przez długi czas wystawione jest na działanie słońca.

Schody z deski betonowej — elegancki element dekoracyjny

Deska betonowa na schody jest produktem projektowanym i wykonywanym, tak by charakteryzowała się wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego też w trakcie produkcji dba się o to, by każdy egzemplarz był inny od poprzedniego. Z tego względu, gdy konstruujemy schody, taras lub inny element ogrodowej architektury z ich wykorzystaniem, wygląda on naturalnie, a każda deska ma swój własny charakter.

Zatem widać, iż schody z deski betonowej nie są w żadnym razie tanią imitacją, ale ciekawą i wartą przemyślenia alternatywą dla drewna. Pozwalają na budowę solidnych, bezpiecznych i trwałych schodów, które nie wymagają konserwacji i na długie lata zachowują swój wygląd. Dlatego deska betonowa na schody powinna zastąpić drewno i pozwolić nam cieszyć się eleganckim domem lub klimatycznym ogrodem.