Donice z betonowego drewna

Ogród to miejsce, w którym jedną z ważniejszych ról zaraz po roślinach odgrywają dekoracje i ozdoby. Najlepszym materiałem, który idealnie komponuje się z zielenią jest drewno. Niestety nie jest to materiał, który będzie odporny na warunki atmosferyczne. Już po pierwszej zimie można zauważyć wypaczenia oraz próchno. Nasze donice betonowe stanowią idealny zamiennik drewnianych ozdób.

Donice ogrodowe z betonowego drewna są wykonywane z najwyższą starannością i estetyką. Co najważniejsze są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nie straszne im deszcz, śnieg, zalegający nadmiar wody, zwierzęta domowe, które mogą przewrócić donicę lub zniszczyć rośliny.

Jak skompletować donicę ogrodową ?

Nie ma nic prostszego. Potrzebne nam są 4 słupki narożnikowe i 8 desek (np. 4 deski o długości 100cm i 4 deski o długości 40cm).

Jeśli nasza donica ma być dłuższa od 175cm wtedy należy zastosować słupek przedłużający.

Instrukcja montażu donicy ogrodowej z betonowego drewna

 1. Rozstawiamy słupki w miejscu w którym ma stać nasza donica.
 2. Poziomujemy każdy ze słupków względem siebie.
 3. Rozprowadzamy klej wewnątrz słupków (polecamy klej mamut glue).
 4. Wkładamy deski między słupki.

Zalety betonowych donic:

 • wyglądają naturalnie,
 • są odporne na warunki atmosferyczne,
 • nie wymagają prac konserwacyjnych,
 • idealnie komponują się z innymi elementami w ogrodzie,
 • ułatwiają rozrost roślin,
 • nieograniczone rozmiary,
 • łatwy i szybki montaż

Warzywniki

Warzywniki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie ekologiczną żywność i chcą posiadać własne uprawy. Dzięki nim zyskamy łatwiejszy dostęp do warzyw, co znacznie ułatwi nam uprawę. Warzywniki z betonowego drewna idealnie wkomponują się w zieleń i będą stanowić wspaniałą dekorację naszego ogrodu. Co najważniejsze są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, dzięki temu posłużą wiele lat, w przeciwieństwie do warzywników drewnianych, które z czasem ulegają rozkładowi.

W trosce o jakość naszych produktów posiadamy aktualne badania betonu - Badania Schomburg

Call Now ButtonZadzwoń