Donice ogrodowe z betonowego drewna

Ogród to miejsce, w którym jedną z ważniejszych ról zaraz po roślinach odgrywają dekoracje i ozdoby. Najlepszym materiałem, który idealnie komponuje się z zielenią jest drewno. Każdy właściciel ogrodu czy obszernego tarasu zna ten problem: kupujemy donice drewniane, które cieszą nas swoim wyglądem przez jeden sezon, po czym zaczyna się żmudna walka o jego utrzymanie przez lata.

Dla wielbicieli naturalnych elementów zdobiących przestrzeń zieloną jest jednak korzystna alternatywa. Betonowe drewno to wyjątkowo trwałe i efektowne tworzywo łączące w sobie zarówno urodę drewna i jego naturalnego usłojenia, jak i trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Służy m.in. do tworzenia donic ogrodowych, kwietników lub warzywników, które będą nie tylko w pełni funkcjonalne, ale też ozdobią nasz ogród czy taras.

Ciekawym sposobem na wykorzystanie betonowego drewna jest także pokrycie nim powierzchni tarasów czy ścieżek w ogrodzie, które na długie lata zachowają piękny wygląd. Betonowe drewno to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie eleganckie elementy wystroju ogrodu lub tarasu, a jednocześnie nie mają zbyt wiele czasu na ich odpowiednią konserwację.

Donice ogrodowe z betonowego drewna są wykonywane z najwyższą starannością i estetyką. Co najważniejsze są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nie straszne im deszcz, śnieg, zalegający nadmiar wody, zwierzęta domowe, które mogą przewrócić donicę lub zniszczyć rośliny.

Zobacz również: https://betdrew.pl/donice-ogrodowe-jakie-wybrac

Proces powstawania betonowego drewna

Jak sama nazwa wskazuje, betonowe drewno tworzone jest z jednego z najtrwalszych materiałów budowlanych - betonu. Proces powstawania takich produktów, jak deski czy donice betonowe jest dość czasochłonny, a jednocześnie pozwala na uzyskanie niepowtarzalnych efektów, dzięki wykończeniu odlewów betonowych, które nadają mu charakterystyczny rys. Dzięki temu donice z betonowego drewna czy deski są jedyne w swoim rodzaju, ciesząc osoby, które zdecydowały się na ich wybór do ogrodu, na taras czy na balkon. Donice z betonowego drewna i inne elementy tworzone tą techniką na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od prawdziwego drewna. Odlewy powstają bowiem na wzór natury, wykorzystując wyjątkowo ciekawe fragmenty drewniane.

Jak wykonać donicę ogrodową ?

Nie ma nic prostszego.

Potrzebne nam są 4 słupki narożnikowe i 8 desek (np. 4 deski o długości 100cm i 4 deski o długości 40cm).

Jeśli nasza donica ma być dłuższa od 175cm wtedy należy zastosować słupek przedłużający.

Ile kosztują donice ogrodowe z betonowego drewna ? https://betdrew.pl/cennik

Zalety donic z drewna betonowego

Donice drewniane wykonywane z naturalnego drewna cieszą swoją urodą, jednak aby ją zachowały wymagają regularnej konserwacji i wysiłku włożonego w ich pielęgnację. Donice betonowe do ogrodu i na taras zachwycają jednocześnie naturalnym wyglądem i nie wymagają aż tyle zachodu. Donice ogrodowe wykonane z tego materiału będą zdobić nasze otoczenie przez lata, a ich oryginalna estetyka nie musi być specjalnie pielęgnowana i konserwowana. Warto też zauważyć, że betonowe donice nie są, tak jak donice drewniane, podatne na działania szkodników w rodzaju grzybów, pleśni czy korników. Donice z betonowego drewna nie kruszą się i nie odkształcają, a w połączeniu z naturalną zielenią posadzonych w nich roślin czy otaczającej je przestrzeni, tworzą zachwycające kompozycje.

  • wyglądają naturalnie,
  • są odporne na warunki atmosferyczne,
  • nie wymagają prac konserwacyjnych,
  • idealnie komponują się z innymi elementami w ogrodzie,
  • ułatwiają rozrost roślin,
  • nieograniczone rozmiary,
  • łatwy i szybki montaż
 
 

Jak zamówić donice z drewna betonowego?

Donice ogrodowe dostępne w naszej ofercie są tworzone zawsze na indywidualne zamówienie każdego Klienta. Dokładamy wszelkich starań, aby donice betonowe, które otrzymają zamawiający w stu procentach spełniły ich oczekiwania i cieszyły przez wiele lat. Jeśli poszukujecie Państwo trwałych, a jednocześnie oryginalnych elementów zdobiących przestrzeń wokół Waszego domu - donice ogrodowe z betonu będą idealnym rozwiązaniem! Skontaktuj się z nami: https://betdrew.pl/kontakt/

Warzywniki ogrodowe

Warzywniki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie ekologiczną żywność i chcą posiadać własne uprawy. Dzięki nim zyskamy łatwiejszy dostęp do warzyw, co znacznie ułatwi nam uprawę. Warzywniki z betonowego drewna idealnie wkomponują się w zieleń i będą stanowić wspaniałą dekorację naszego ogrodu. Co najważniejsze są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, dzięki temu posłużą wiele lat, w przeciwieństwie do warzywników drewnianych, które z czasem ulegają rozkładowi.

W trosce o jakość naszych produktów posiadamy aktualne badania betonu - Badania Schomburg